Başkanın Notu

Değerli Hemşehrilerim,

Derneğimizin 70. Yılını kutladığımız şu günlerde, giderek artan bir hızla yitirdiğimiz yıllar, derneğimize ve camiamıza daha çok sorumluluklar, daha çok çalışmalar yapma zorunluluğu getirmektedir.

Sorunları aşmada, başta kuruluşlarımız ve de en önemlisi siz hemşehrilerimize büyük görevler düşmektedir. Bizler sorunlardan korkmuyoruz. Her türlü sorunu aşabileceğimize inanıyorum. Hekimlerin söylediği gibi tedavi edebilmek için önce tanı koymak gerekir; tedavi etmek için en büyük dayanağımız ise, güçlüklerin üstesinden gelebilme gücümüzdür. Dernek olarak, birlikte hareket etmenin ve gerekenleri yapmanın tüm sorunları aşmaya yeterli olacağına yürekten inanıyoruz.

Yeniliğe, teknolojik ilerlemeye, eğitim ve sosyal etkinlikler başta olmak üzere her alanda gelişmeye açık olmak zorundayız, onları elde etmek zorundayız. Bunları başarmak için sadece bizler yetmeyiz, katılımcı bir ortamı sağlamak zorundayız. Tüm üyelerimizin de bize destek vereceğini umuyorum. Başarı birlik olunduğunda kendiliğinden gelecektir.

Yöremizin diğer dernek ve kuruluşları ile ilişkilerimizi ilerleteceğiz. Onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanacağız. Ortak tarihi geçmişimiz, içinde bulunduğumuz coğrafyanın sorunları bizleri birbirimize yakınlaştırıyor. Ortak çözümler bulmaya bizi zorluyor. Birlikteliğimiz gücümüzü, sorunlar karşısında çözüm yeteneğimizi arttıracaktır.

Daha önce hizmet etmiş değerli büyüklerimizin hayatta olanlarına teşekkür ederken, ebediyete irtihal etmiş olanları da rahmetle anıyorum
Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.

M. Nusret SARISAKAL
Ormana Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı